Manuál pro přijaté uchazeče

V nebližších dnech vám dorazí poštou Rozhodnutí o přijetí, kde se dozvíte další informace, včetně platby školného za první semestr.

Bližší informace k zahájení školního roku pak získáte poslední týden v srpnu e-mailem (dříve to není z organizačních důvodů možné).

Co nejdříve prosím napište na studijni@vossp.cz, že ke studiu nenastoupíte. Budeme rádi, když nám napíšete i důvod, proč jste se pro nás nerozhodli.

POZOR – škola začíná už začátkem září!

V prvním týdnu školy vás čeká seznamování se školou, se zaměstnanci, s potřebnými dokumenty (např. Školní řád) a dále – vaše účast je povinná. Konkrétní termín vašeho nástupu do školy a potřebné informace k zahájení se dozvíte koncem srpna od studijního oddělení a při dobrovolném online setkání se studentským konzultantem (bude prostor i na dotazy).

Pokud se nebudete moci zápisu účastnit, napište prosím na studijni@vossp.cz žádost o pozdější zápis s uvedením důvodu.

Potvrzení o studiu je možné vydat nejdříve po zápisu ke studiu (tedy v září, kdy se svým podpisem do zápisové listiny stáváte studentem školy)
a současně po úhradě školného za zimní období.

Do září není možné vám potvrzení o studiu vydat.

Malé upozornění – student kombinovaného studia ze zákona nemá nárok na výhody spojené se statusem studenta (např. sleva na jízdné, osvobození od platby zdravotního pojištění, ISIC…), výhody mají pouze studenti denní formy studia.

Rozvrh bude zveřejněn koncem srpna a je pevně daný, student si jej tedy nemůže sám navolit.

Kombinovaná forma má vždy výuku jeden pracovní den v týdnu (konkrétní den naleznete na webu např. v sekci Organizace výuky v záložce Pro uchazeče), denní forma má výuku zpravidla od pondělí do pátku.

Napište prosím žádost o změnu co nejdříve na studijni@vossp.cz (nejlépe tedy ihned) a s uvedením důvodu. Tyto informace jsou pro nás velice důležité a není dobré je nechávat na začátek studia.

Určitě je to možné, pokud jste přijati na stejný obor a formu studia.

Napište tedy co nejdříve (ještě před zahájením studia) na studijni@vossp.cz jména přijatých uchazečů, která mají být ve stejné skupině. Změny po zahájení studia jsou komplikovanější.

Vše potřebné se dozvíte první týden v září (dostanete i přístup do informačního systému, k elektronickým materiálům a dokumentům).

Ke konci srpna se budete moci připojit do online schůzky se studentským konzultantem, kde bude prostor i na vaše dotazy.

U zápisu dostanete Manuál pro první ročníky, kde na vás čekají odpovědi na nejčastější dotazy.

Zatím ne. Potřebné materiály ke studiu vám budou sděleny vždy na úvodních hodinách jednotlivými učiteli.

Nejbližší zastávky a možná spojení naleznete ZDE.

Škola ubytování nenabízí, ale studentky mohou zkusit oslovit KDM u sv. Ludmily na Praze 2 (www.kdm.cz/cs/).

Jahodovka vlastní jídelnu nemá, studenti mají ale možnost využít stravování v nedaleké školní jídelně v základní škole (více informací získáte při zahájení studia).

V areálu Jahodovky je dále několik automatů s kávou nebo občerstvením, případně je cca 3 minuty od školy Obchodní centrum CÍL, kde je několik restaurací a supermarket.

Těšíme se na Vás!

Tým Jahodovky