Hlavním cílem konference je představit a diskutovat aktuální otázky a témata, které se dotýkají problematiky národnostních menšin v České republice rezonujících v současné společnosti.
Ambicí konference je shromáždit odborníky z oblasti sociální práce, prevence, bezpečnostní a pedagogické sféry za účelem výměny zkušeností, nových poznatků a příkladů dobré praxe. Konference se soustředí na otázky spojené se vzdělávacími procesy, kulturními odlišnostmi a průsečíky, vztahy mezi menšinami a majoritou, předsudky a sociálními stereotypy, diskriminací a integrací, prevencí negativních společenských jevů, šířením osvěty a výchovou k toleranci prostřednictvím efektivních projektů a postupů.
Hlavní výstupy budou formou sumarizujících medailonů publikovány v digitálním sborníku z konference.
Konference je určena studentům pedagogických, sociálně právních oborů, učitelům a asistentům pedagoga základních a středních škol, pracovníkům v sociálních službách, příslušníkům a pracovníkům bezpečnostních složek státního i nestátních charakteru, preventistům, ale i dobrovolníkům se zájmem o tuto problematiku.
Tematické bloky konference:
Přednášející:
sociální pracovníci, styční důstojníci pro menšiny, psychologové, strážníci obecních a městských policií, příslušníci Policie ČR, zástupci Správy uprchlických zařízení, zástupci odboru azylové a migrační politiky, MVČR, Centrum pro podporu integrace cizinců, zástupci Lidskoprávních organizací a dále neziskových organizací atd.