Bubnovačka 2023

Milí přátelé,

v pondělí 20. listopadu 2023 tisíce dětí a dospělých vybubnují do světa, že děti mají právo na dětství bez násilí. Přidejte se také, protože naše společné úsilí má smysl a je potřeba. Ticho děti před násilím neochrání! 

Preventivní happening s názvem Bubnovačka, který pořádá Centrum LOCIKA, se letos uskuteční pod záštitou prezidenta Petra Pavla a první dámy Evy Pavlové.

Pojďme společně ukázat, že nám osud dětí není lhostejný! Dejte nám vědět prostřednictvím přihlášky, že s námi budete bubnovat. Jedině tak můžeme rozbubnovat celou republiku!

Přihlásit se můžete ZDE.

PROČ BUBNUJEME? 

Za posledních 8 let v důsledku násilí v rodině zemřelo 44 dětí, 799 jich mělo trvalé zdravotní následky, přes 15 tisíc potřebovalo péči psychologa a 3229 dětí skončilo z důvodu násilí v rodině v ústavní péči. Jde o jasný signál toho, v jak závažné situaci se nacházíme, a také, jak moc je Bubnovačka potřebná.

Odkaz: Co je to Bubnovačka?

DO BUBNOVAČKY SE MŮŽE ZAPOJIT KAŽDÝ!

Do akce se může zapojit každý, komu není osud dětí lhostejný. Každoročně se přidávají školy, firmy, organizace, instituce, sportovní kluby, policisté i jednotlivci v České republice a na Slovensku. Pro školy máme připravený komplexní preventivní program, pro firmy zase dárcovskou výzvu. Všechny podrobnosti najdete na webu. 

PREVENTIVNÍ PROGRAM PRO ŠKOLY 

V každé školní třídě se 2-3 dětí týká násilí v rodině. Bubnovačka je skvělou příležitostí, jak s dětmi ve škole toto téma otevřít a poskytnout jim kontakty, kam se obrátit v případě potřeby o pomoc. Učitelé mohou využít balíček s materiály pro preventivní program, který připravily dětské psycholožky z Centra LOCIKA na míru žákům prvního a druhého stupně. Sdílejte materiály ve svém okolí, ať se dostanou mezi co nejvíce učitelů! 

PŘIDEJTE SE DO FACEBOOKOVÉ UDÁLOSTI - BUBNUJ, ABY BYLO DĚTI LÉPE SLYŠET 2023

Přidejte se do FB události Bubnuj, aby bylo děti lépe slyšet 2023, kam v den konání akce budou všichni účastníci nahrávat fotky a videa. Před konáním Bubnovačky tu najdete všechny novinky a organizační informace. 

Více informací ZDE na webu akce.

650e97312307fb9c9c413e7b_Snímek obrazovky 2023-09-23 v 10.43.38

Sdílet